Otoplastika cena, operace uší ceník, ceny …

V souvislosti s cenou se často hledá operace uší ceník, operace uší cena, odstáté uši operace cena, otoplastika cena a další podobné varianty. Nelze odpovědět jednoznačně, vždy jsou zde proměnné a před stanovením ceny je potřeba konzultace.

Cenu operace uší vidíte nahoře a nelze stanovit jednotnou a pro každého konečnou, proto cena “od”. Cena otoplastiky se odvíjí od rozsahu zákroku, náročnosti provedení a v neposlední řadě v závislosti na místním nálezu. 

Cena otoplastiky zahrnuje konzultaci s chirurgem, předoperační vyšetření, anestezii, samotný zákrok, pooperační pobyt na klinice (max. 3 hodiny), pooperační péči (2 – 3 kontroly), léky proti bolesti (na prvních několik dní), antibiotika (pokud jsou bezprostředně po zákroku potřeba), čelenku (která se nosí na spaní několik dní po sundání obvazu), atp.

Hradí zákrok pojišťovna?

Otoplastika obvykle není kryta pojištěním, protože je často považována za kosmetický zákrok. Výjimku tvoří dva případy, tím prvním je rekonstrukční operace uší (po nějakém úrazu) a druhým, pokud trpíte vrozenou odchylkou ušního boltce. Operace odstátých ušních boltců je hrazena také ze zdravotního pojištění u dětí do 10 let.